Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Neler Yapılması Gerekiyor?

İzmir’de birçok insan saç dökülmesi ve kellik problemi yaşamaktadır ve yine eskisi gibi gür ve sağlıklı saçlara sahip olmak istemektedirler. Saç ekimi FUE ve FUT yöntemleriyle yapılan bir tedavi şeklidir. Bu tedaviyle birlikte insanların saç dökülmesi ve kellik sorunlarının tamamen ortadan kalkması sağlanabilir. Diğer yöntemler geçici çözümlere neden olurken, bu yöntemlerle kalıcı başarı elde edilebilir.

Tedaviye başlamadan önce kişinin cilt ve saç yapısı hakkında kısa değerlendirmelerde bulunur. Buna uygun olarak yöntemin belirlenmesi sağlanır. Kişiye uygun olarak bu işlemin yapılması amaçlanır. Kişide bulunan saç sorununun boyutuna göre, işlemde değişiklikler meydana gelebilir. Ayrıca işlemin uzunluğu gibi şeyler de saçların durumu ile yakından ilgilidir. Kişinin saç durumuna göre bu süre daha çok uzayabilir.

Saç ekimi işlemi genel olarak hızlı bir biçimde ilerlemektedir. Tedavi görecek kişilere bazı şeylerin yapılması tavsiye edilir. Böylelikle tedavi öncesi ve sonrası daha iyi sonuçlar alınabilir.

Saç Ekimi Öncesinde:

İzmir’de saç ekimi öncesinde her estetik operasyonda dikkat edilmesi gereken şeylere dikkat etmek gerekecektir. Bu dönem oldukça hassas bir dönem olduğundan, kişilerin yaşama şekillerine de dikkat etmesi gerekir. Öncelikle alkol bu dönemlerde kesinlikle yasaklanmış durumdadır. İşlemden bir haftaya kadar alkolden tamamen uzaklaşmak gerekir. Bu estetik ameliyatın daha sağlıklı geçmesi için iyi olacaktır. Ayrıca bu dönem içinde ilaçların kullanımına tamamen son verilmelidir. Çünkü bazı ilaçların kanı sulandırıcı etkilerinin olduğu bilinir. Bu ise ameliyatı daha zor aşamalara getirebilecektir.

Bu dönemde mümkün olduğu kadar aspirin gibi ilaçların tüketimi bırakılmalıdır. Kullanılmak zorunda kalan ilaçlar için de, doktora başvurmak gerekecektir. Alkol gibi sigaranın da, estetik ameliyata olumsuz etkileri bulunur. Bu yüzden kişiler bu dönemde, hem alkol hem de sigaranın tüketimini bitirmelidir. Ayrıca kafein gibi içeceklerinde tüketimine ara vermek gerekecektir. Bunların tüketimi 1 gün öncesinden son bulmalıdır. Operasyon öncesi banyonun yapılarak, estetik merkezine gelinmesi tavsiye edilir.

Saç Ekimi Sonrasında:

Saç ekimi sonrasında bazı noktalara dikkat etmek iyi olacaktır. Bu estetik tedavi sonrasında 3 gün sonra yıkanmak iyi olacaktır. Ama bu yıkanma kişilerin kendi şampuanlarıyla olmaz. Bunun için doktor özel şampuan verecektir. Saçların yıkama işlemi de son derece nazik ve özenli bir şekilde yapılmalıdır. Yumuşak hareketlerle birlikte saçın yıkanma işlemi tamamlanmalıdır. Yaklaşık 2 hafta boyunca, saçlar doktorun verdiği losyonlar ve şampuanlar ile yıkanmalıdır.

Saç ekimi sonrasında denize veya havuza girmek yasaktır. Ama tedavi bitiminden 30 gün sonra buralara girilebilir. Operasyonun belirli günlerinde gerekli saç pansumanı yapılır. Tedavi bitiminden yaklaşık 2 hafta sonrasında saç derisinde tamamen düzelmeler görülür. Saç ekimi isteyen herkese yapılabilir. Bunun için bir yaş sınırı veya cinsiyeti bulunmamaktadır. Dileyen herkes bu tedaviden yararlanabilir. Tedavinin başarılı şekilde tamamlanabilmesi için, kişinin dikkat edilmesi gereken şeylere kulak asması gerekecektir. Ancak bu şekilde tedavinin planlandığı gibi gitmesi mümkün olacaktır.

Kaynak Siteler

izmirsacekimmerkezi.com