Göğüs Büyütme Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Göğüs Büyütme

Kadınlar için şüphesiz göğüslerinin büyüklüğü ve düzgün bir şekle sahip olması büyük öneme sahiptir. Bu noktada göğüslerinin büyüklüğünden veya şeklinden memnun olmayan kadınlar göğüs büyütme İzmir klinikleri sayesinde istedikleri ideal görünüme sahip olabilirler. Kadınların bu estetik süreci sayesinde kendilerine olan güvenlerinin artması ve hayatlarına daha mutlu ve başarılı insanlar olarak devam etmeleri söz konusudur.

Göğüs büyütme nedir?

Göğüs büyütme operasyonu estetik bir operasyondur. Kadınlar bu operasyonu memnun olmadıkları göğüs şekilleri veya büyüklüklerini gidermek ideal vücutları ile uyumlu göğüslere sahip olmak için yaptırırlar. Göğüs büyütme ameliyatında amacın tamamen estetik olduğunu söyleyebiliriz. Seçtiğiniz göğüs büyütme İzmir kliniğinde ameliyat yaptırırken kadınlar göğüs büyüklüklerini vücutlarının geri kalanından ayrı düşünmemelidirler. Örneğin minyon yapılı bir kadında göğüs boyutu ve şekli de vücudun tipi ve yapısına uygun olmalıdır.

Günümüzde kadınlar göğüs büyütme ameliyatlarının yanı sıra göğüs küçültme ve dikleştirme türü ameliyatları da tercih edebilmektedirler. Hangi operasyonunun sizin için en ideal olduğunu anlamak için estetik cerrahınızın size göstereceği diğer hastalarda elde edilen sonuçlara göre karar vermeniz de söz konusu.

göğüs büyütme nasıl yapılır

Göğüs büyütme ameliyatı nasıl yapılır?

Estetik operasyonlar arasında kadınlarda en çok tercih edilen iki operasyondan birisi olan göğüs büyütme ameliyatında farklı büyütme yolları mevcuttur. Göğüs büyütme İzmir kliniklerinde çalışan estetik cerrahınız kişinin kendi yağ dokularını kullanarak bu işlemi gerçekleştirebildiği gibi, protezlerin de bu işlemde tercih edilmeleri söz konusudur.

Yağ transferi işleminde vücudun doktorunuz tarafından seçilecek bir bölgesinden liposakşın yöntemi ile alınan yağlar daha sonra göğüs bölgenize transfer edilerek işlem tamamlanır. Bu işlemin oldukça kolay gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

Diğer göğüs büyütme operasyonlarından olan protez yönteminde ise içerisinde yağ, silikon gibi maddeler bulunan protezler kullanılır. Bu protezler göğüs kenarından açılan bir kesik ile göğüs içerisine yerleştirilirler. Protezlerin şekilleri ise damla veya yuvarlak kalıp şeklinde olabilmektedir.

Göğüs büyütme veya şekillendirme ameliyatlarında operasyon ile yapılacak değişikliklere hasta ve doktor birlikte karar verirler. Kadınlar bu noktada büyük değişiklikler isteyebilecekleri gibi, küçük fark dahi edilmeyecek değişiklikler talep eden kişiler de bulunmaktadır. Kadınların bu noktada tam olarak ne istediklerine karar vermeleri gerekir. Bunu yapabilmek içinse en ideal çözüm kadınların daha önceki operasyonların önce ve sonra şeklinde fotoğraflarına bakmalarıdır.

Göğüs büyütme operasyonunu yaptıran bir grup kadının amacı ise göğüslerinin yaşlanma etkileri ile sarkmasını engellemektir. Göğüs büyütme veya göğüs dikleştirme ile zamanla sarkan göğüsleri dikleştirmek ve eski sağlıklı diri görünümlerine kavuşturmak mümkündür.

Göğüs büyütmede yapaylık kaygısı

Göğüs büyütme işlemlerinde en temel kaygılardan birisi yapay görüntü kaygısıdır. Bu noktada belirleyici unsurun yine estetik operasyonu yaptıracak kişi olduğunu söyleyebiliriz. Yani eğer estetik operasyonu yaptıracak kişi vücut ölçülerine göre çok büyük göğüsler tercih ederse bu durumda yapay bir görünüm oluşması söz konusudur.

Bununla birlikte eğer kadınlar küçük rötüşler şeklinde bu operasyonu yaptırırlarsa bu durumda doğal bir görünüm sağlanması da söz konusudur. Ayrıca doktorunuzun göğüs estetiği konusundaki uzmanlığının da bu operasyonun sonucunun doğal olmasında katkısının büyük olduğunu söyleyebiliriz.

Göğüs büyütme sonrası süreç

Göğüs büyütme İzmir kliniklerinden birinde uygulandıktan sonra kadınların günlük normal hayatlarına dönmesi biraz da operasyonun türüne bağlıdır. Özellikle vücudun bir bölgesinden alınan yağın, göğüs içerisine enjekte edildiği türde büyütme işlemlerinde iyileşme sürecinin oldukça kısa olduğunu söyleyebiliriz.

Bununla birlikte protez kullanılan operasyonlarda bu süreç daha uzun olabilmektedir. Protezli operasyonlarda kadınların bir süre göğüslerini iyi korumaları, ayrıca sağlıklarına da dikkat etmeleri gerekmektedir.